Go to Top

Content marketing na fali

Przyszłość content marketingu rysuje się w niezwykle optymistycznych barwach – wynika z analizy przeprowadzonej przez amerykański Content Marketing Institute. Firmy coraz częściej sięgają po związane z nim narzędzia i systematycznie zwiększają budżety przeznaczone na ten cel.

Celem analizy było pokazanie trendów, tendencji i opinii na temat content marketingu wśród przedstawicieli firm z sektora B2B. Jak wynika z badania, działania w tym zakresie prowadzi 9 na 10 przedsiębiorstw.

Managerowie już teraz przeznaczają 25% reklamowych budżetów na content marketing i równocześnie ponad połowa z nich planuje zwiększyć ten udział w ciągu najbliższego roku.

Wśród narzędzi content marketingu największą popularnością cieszą się artykuły, media społecznościowe oraz blogi, które wybiera od 60% do 80% firm. Do najrzadziej wybieranych narzędzi należą eBooki, podcasty i papierowe newslettery – sięga po nie maksymalnie 20% managerów.

przyszlosc content marketingu

Wraz ze wzrostem popularności rośnie wiara w efektywność poszczególnych narzędzi. Największe zaufanie budzą bezpośrednie spotkania z klientami (78%), wysoko oceniana jest również skuteczność webcastów, case studies, internetowych newsletterów i filmów promocyjnych, a także raportów i blogów. W efektywność działań social media wierzy tylko 50% managerów, ale w zeszłorocznym badaniu było ich tylko 31%.

przyszlosc content marketingu

Badanie zostało przeprowadzone przez analityków Contnet Marketing Institute na próbie 1092 specjalistów ds. marketingu. Ze szczegółowymi wnioskami z raportu można zapoznać się tutaj.

, ,
  • sylwia kowalik

    Dzięki content marketingowi firma przyciąga potencjalnego klienta, jest wiarygodna i klient jest zadowolony oraz firma !! Czyli wniosek taki, że content jest to przyszłość marketingu ! Firma LeadBulled już dawno na to postawiła, dlatego na dzień dzisiejszy jest liderem w content marketingu :)