Go to Top

Content Marketing i SEO, czyli dlaczego świat nie potrzebuje kolejnego posta na blogu.

Jaki jest najlepszy sposób żeby poprawić pozycję twojej strony w wyszukiwarkach?

Tworzenie treści działa najlepiej, ale zajmuje najwięcej czasu – mówi Kaci Brower, analityk MECLABS.

Tworzenie treści wyróżnia się spośród innych sposobów – ze względu na trudność ale i na efektywność. Dobra treść przyciąga uwagę, rozchodzi się po sieci i generuje linki, mówi Kaci. Dlatego właśnie marketerzy, którzy wysiłki poświęcą na tworzenie wartościowej treści mogą poprawić swoje SEO.

Co więc sprawia, że treść jest dobra i efektywna?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań, które kierują do mnie marketerzy. Gdybym był hydraulikiem pewnie zadawaliby pytanie jakie połączenie rur jest najbardziej efektywne. Byłem więc bardzo zainteresowany i zaciekawiony danymi przedstawionymi przez Kaci. Pokazują one, że marketerzy często skupiają się na postach na blogi i stronach facebookowych kiedy już odkryją moc dobrej treści. Zamiast tego, sugerowałbym…

Skup się na przekazie, nie na medium

Posty na blogu, strony internetowe, webinaria.. to tylko środki do celu. Nikogo nie obchodzi twój post na blogu. Albo twoje webinarium, tak jak w „zamierzchłych” czasach, nikogo nie obchodziły twoje ulotki.

Jeśli więc tworzysz treść z pominięciem potrzeb klienta wpadasz  w pułapkę kakofonii treści, w którą wpadł cały współczesny marketing.

Świat nie potrzebuje kolejnego posta na blogu. Ani kolejnej reklamy. Na pewno widziałeś statystyki, twoi klienci są wystawieni na działanie tysięcy przekazów reklamowych dziennie (tak, liczyliśmy) ale to czego klienci chcą od twojej treści to…

Każdy klient chce od twojej treści dwóch rzeczy:

Jeśli przestaniesz zwracać uwagę na medium, a zaczniesz myśleć o przekazie, to wszystko staje się proste. Każdy klient chce od ciebie usłyszeć jak:

  • możesz mu pomóc usunąć coś negatywnego
  • możesz mu pomóc osiągnąć coś pozytywnego

Podkreślaj pozytywy

Klienci chcą jeździć kabrioletami w skórzanej tapicerce. I pić ciepłą kawę w chłodny jesienny poranek. I wałęsać się po plażach, trzymając za ręce ukochaną osobę.

Poniżej kilka przykładów, jak dać się ponieść kreatywności

  • dziel się obrazami przyciągającymi uwagę
  • dziel się filmami i ebookami na facebooku
  • stwórz aplikację mobilną

…i eliminuj negatywy

Klienci mają też swoje bóle, bolą ich plecy. Pranie się nie doprało. Albo nie mogą ustawić automatycznej wysyłki maili.

Poniżej kilka przykładów jak pomóc tym osobom:

  • stwórz narzędzie
  • twórz edukacyjne filmy, tutoriale
  • publikuj raporty trendów

I najważniejsze – skup się na odbiorcach.

Cokolwiek robisz, skup się na odbiorcy i na tym co jest cenne dla niego, a nie twojego działu marketingu. Jak powiedział Brian Carrol: zamiast skupiać się na byciu interesującym, bądź zainteresowany.

Źródło: marketingsherpa.com

, , , ,