Go to Top

Część III – zastosowanie strategii poprawy konwersji w praktyce

Poprzednio dowiedzieliśmy się jak na poprawę konwersji wpłynąć może planowanie i dobry research. W tym artykule pokażemy jak zastosować strategię w praktyce.

Krok 7 Zaprojektuj swoje eksperymentalne strony internetowe (dwie wersje)

W tym miejscu będziesz tworzyć treść, którą chcesz testować. Stwórz makiety funkcjonalne nowych stron (albo ich elementów). Zwróć szczególną uwagę na krytyczne elementy projektu: nagłówki, lead (wstępny paragraf) i CTA (Call To Action – wezwania do działania). Rób kilka testów usability na swoich makietach, przedyskutuj cały proces z kimś, kto może spojrzeć na niego od strony klienta.

Krok 8 – eksperymentuj na własnej stronie

Dla każdego testu upewnij się, że cały zespół wie na czym test polega, dlaczego go przeprowadzasz, jak wpasuje się w stronę, jak pasuje do celów biznesowych i jak będziesz mierzyć wyniki. Eksperymentalne plany stanowią późniejszą ciekawą dokumentację rozwoju firmy. Kiedy testy się zaczną polegaj na oprogramowaniu – ono automatycznie wyliczy, która wersja lepiej konwertuje i kiedy najlepiej zakończyć test i wprowadzić pomysł w życie. Jeśli takie testy to dla ciebie nowość sprawdź google website optimizer.

Krok 9 – przenieś swoje sukcesy na inne pola

Zróżnicowanie kanałów dotarcia do klienta sprawi, że twój biznes będzie się wydawał ( i będzie) bardziej stabilny. Większa konwersja oznacza że możesz wydać więcej zysków na inne kanały dotarcia do klienta SEO, PPC, social media, programy partnerskie, i media pozainternetowe. Pomyśl, jak zastosować twoją strategię w innych kanałach komunikacji.

  • dobry tytuł landing page może być dobrym nagłówkiem w kampanii AdWords (i w drugą stronę)
  • dobry landing page może być niezłym wzorem dla reklamy offline
  • jeśli któreś twoich materiałów reklamowych się sprawdzają – udostępnij je swoim partnerom i przedstawicielom

 

Podsumowanie

Jak widzisz, potrzeba dużo pracy, ale wyniki będą wynikały wprost z wysiłku jaki włożysz w cały proces. Pamiętaj że to proces, a nie jednorazowe działanie. Każde kolejne eksperymenty powinny zawsze brać pod uwagę wyniki z wcześniejszych i bazować na poprzednich sukcesach.

Za każdym razem kiedy zwiększa się konwersja, twojej konkurencji coraz trudniej z tobą konkurować. Dodatkowo, wraz ze wzrostem konwersji przychodzą nowe pomysły i szanse. Mamy nadzieję, że ta małą seria dała ci kilka pomysłów, które możesz zastosować w swoim biznesie.

Źródło: conversionroom.blogspot.com

, , , , , ,