Go to Top

Cztery filary internetu – ludzie

Po drugiej strony strony są ludziePierwszym filarem naszego biznesu w internecie są ludzie. To może wydawać się oczywiste, ale nie powinniśmy zapominać o tym, do kogo zwracamy się za pośrednictwem naszego serwisu. “Po drugiej stronie STRONY zawsze stoją ludzie”.

Prowadząc działalność w internecie chcemy, żeby jak najwięcej osób mogło nas zobaczyć, odnaleźć i przeczytać o tym, co robimy. Stąd też najważniejsze będą dla nas dwie kwestie. Po pierwsze musimy pamiętać o tym, że zwracamy się do ludzi, którzy są naszymi potencjalnymi klientami. Po drugie chcemy, żeby było ich jak najwięcej.

Prosty przekaz

O co zatem chodzi w biznesie internetowym? Głównie o to, żeby jak największa liczba ludzi, potencjalnych klientów zainteresowała się naszym biznesem. Klienci są różni, więc nasze podejście musi być elastyczne, musimy w różny sposób przekazywać informacje. Powinny być one podane w prostej formie, tak żeby nie pozostawić klientom wątpliwości co do samego przekazu. Priorytetem powinna być wygoda naszego potencjalnego klienta.

Zwiększenie ruchu

Postarajmy się też o jak największy ruch na naszym serwisie. Samo posiadanie własnej strony internetowej nie gwarantuje w obecnych czasach sukcesu. Musimy zainteresować nią ludzi.

Siedząc przed komputerem dość łatwo jest zapomnieć o tym, że nasz biznes kierujemy do ludzi. Prowadząc sklep w świecie rzeczywistym zawsze widzimy, ile osób do nas przychodzi, czy wystawa przyciąga uwagę, czy nasze produkty wzbudzają ciekawość. Zainteresowanych naszym produktem czy usługą możemy zaprosić do środka, porozmawiać, poprosić o „feedback”. W internecie takie działanie jest niemożliwe. Oczywiście możemy sprawdzać statystyki odwiedzin, jednak nawet przy obecnym rozwoju technologii, nie widzimy kim są te osoby, czym się zajmują itp.

Dlatego podejmując działania e-commercowe pamiętajmy, że za ekranami, cyframi i bezdusznymi danymi kryją się ludzie, którzy mają swoje oczekiwania i nawyki. Na pierwszym miejscu zawsze powinniśmy stawiać naszego potencjalnego klienta – więc pamiętajmy o tym przy tworzeniu naszego serwisu www – klient musi czuć się wygodnie i komfortowo na naszej stronie www.

, , , , , ,
  • maslo

    i co z tego wynika ? Takie maslo maslane.

  • http://www.netresearch.pl/ Jakub Dąbkowski

    Z mojego doświadczenia wynika, że większość ludzi zapomina że to co robią w necie jest przeznaczone dla ludzi. Myślenie i pamiętanie o ludziach wydaje się banalne ale większość ludzi ma z tym problem z tego też bierze się większość problemów jakie firmy mają ze swoimi stronami/serwisami w internecie. Tak więc nie jest to aż takie banalne.