Go to Top

E-mail i landing page, czyli sposób na dobrą konwersję

E-mail i landing page, czyli sposób na dobrą konwersjęE-mail marketing to jeden z najpopularniejszych sposobów na prowadzenie kampanii promocyjnej w sieci. O jego skuteczności decyduje nie tylko treść i forma samej wiadomości, ale też konstrukcja strony, na którą e-mail kieruje odbiorcę. Radzimy, jak skorelować ich działanie, by uzyskać wysoki wskaźnik konwersji.

 

Personalizacja przekazu

Odbiorcy e-maili nie są jednolitą grupą, dlatego przy tworzeniu promocyjnych treści warto uwzględnić ich aktywność i nawyki zakupowe. Stali i lojalni klienci powinni dostawać informacje o swoich ulubionych produktach. Do tych, którzy od dawna nie odwiedzili strony, warto przesłać komunikat zachęcający ich do powrotu. W takim mailu może się znaleźć kod promocyjny lub przegląd produktów, które cieszą się największym powodzeniem. Każdy klient, niezależnie od statusu czy aktywności, lubi dostawać informacje o bestsellerach i często bierze je pod uwagę podczas zakupów.

Spójność komunikatów

W podniesieniu wskaźnika konwersji pomóc może również korelacja między mailami a stroną powitalną tzw landing pagem. W treści obu powinny się pojawić te same lub podobne kategorie produktów. Gdy  e-mail dotyczy najnowszych ofert sprzętu narciarskiego, te same ubrania i akcesoria powinny być eksponowane na stronie. Jeśli do odwiedzenia sklepu skłonił odbiorcę konkretny produkt prezentowany w mailu, powinien móc z łatwością odnaleźć go na stronie.

Niech Twoja oferta maila będzie unikalna

Oznaczanie produktów

Rzeczy wyróżnione zawsze przyciągają uwagę mocniej niż te, które klient musi wyszukać samodzielnie. Tę prawidłowość zastosować można również do mailingu. Oznaczenie produktów prezentowanych w wiadomościach (np. “e-mail exclusive”) będzie dla klienta zachętą do regularnego sprawdzania skrzynki i tym samym stworzy więcej okazji do odwiedzania strony.

Stosowanie oznaczeń to dobry sposób na zwiększenie atrakcyjności produktów w oczach klientów.

Dbaj o wygodę klienta

Zakupów przez internet dokonywać można nie tylko za pomocą komputera. Ilość kupowanych smartfonów i tabletów wciąż wzrasta, co łączy się z koniecznością dostosowanie strony do wymagań urządzeń mobilnych. Te działanie również pomaga zwiększyć konwersję. Jeśli zapewnimy klientowi wygodę robienia sieciowych zakupów w każdej sytuacji, z pewnością będzie korzystał z tego przywileju.

Zyskaj więcej klientów
NetResearch.pl wdraża i optymalizuje rozwiązania do pozyskiwania i obróki leadów - Lead Generation i Lead Nurturing - dla firm z branży B2B i B2C.          Skorzystaj z naszej oferty →


, , , ,