Go to Top

W jaki sposób połączyć generowanie leadów z pracą Call Center?

Połączenie działań obejmujących generowanie leadów na landing page’u z pracą call center usprawnia cały proces sprzedaży. Graficzny schemat pokazuje, w jaki sposób można scalić pracę tych dwóch elementów.

Jak połączyć landing page z call center za pomocą sales manago

Działania są inicjowane przez użytkownika, który znalazł się na stronie docelowej dzięki prowadzonej przez nas kampanii reklamowej. Na tym poziomie dla nas istotne jest to, czy użytkownik wykona przygotowaną przez nas akcję (przykładowo wypełnienie i wysłanie formularza kontaktowego). Aby ten cel osiągnąć bardzo ważne jest optymalizowanie landing page’a, tak żeby akcja była jak najczęściej wykonywana przez wielu użytkowników – dzięki temu uzyskujemy jak największą konwersję. Powinniśmy testować najważniejsze elementy, które mamy do dyspozycji na stronie docelowej – czyli formularze, zdjęcia i opisy. Bardzo dobrą praktyką jest podłączenie statystyk Google Analitycs albo Visual Website Optimizer – systemu do przeprowadzania testów. Dzięki tym aplikacjom możemy szybko i efektywnie testować nasze strony docelowe i zwiększać konwersję.

Powiedzmy, że użytkownik jest zainteresowany naszą ofertą, chce poznać szczegóły, więc wypełnił i wysłał formularz na stronie docelowej. Lead, który w ten sposób uzyskaliśmy, zostaje zapisany w bazie, gdzie dostęp do niego ma call center. Dzięki pozostawionym danym  call center ma możliwość skontaktowania się z potencjalnym klientem i namówienia go do zakupu naszego produktu bądź usługi.

W ten właśnie prosty sposób  najczęściej przebiega praca Call Center. A szkoda, bo moglibyśmy sprzedać więcej. Jak? Dzięki systemowi marketing automation.

System spaja generowanie leadów i pracę call center. Po pierwsze call center ma możliwość dodania feedbacku do danego leada – co również może wpłynąć na optymalizację procesu sprzedaży, a ponadto dysponuje dodatkowymi danymi, co pozwala sprzedać więcej.

W tym wypadku mówimy o konkretnym systemie SALESmanago, który jest wpisany w nasz schemat.

SALESmanago to system, który służy automatyzacji marketingu. Jego ważną zaletą jest to, że identyfikuje i monitoruje działania osób na stronach internetowych. Użytkownik, który przebywa na naszej stronie może być monitorowany i rozpoznawany przez system – dzięki plikom cookie. Jeśli ten sam użytkownik pozostawi nam swoje dane (e-mail, telefon) to będziemy wiedzieli na które strony wchodził, jakich produktów szukał, czy coś go szczególnie zainteresowało. Dodatkowo wiemy też skąd dany użytkownik do nas przyszedł – wiemy więc, które kampanie reklamowe są skuteczne.

Dzięki SALESmanago wiemy o danym użytkowniku o dużo więcej, niż z danych pozostawionych w formularzu kontaktowym. Jeśli nawet użytkownik nie skorzysta za pierwszym razem z naszej oferty, to będziemy wiedzieli że wrócił na stronę si będziemy nadal mogli obserwować jego aktywność.

Niektóre firmy posiadają własne systemy call center, które są jednocześnie sprzężone z landing page’ami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo wdrożyć system SALESmanago, który poprzez skopiowanie niektórych danych, dołączy informacje bezpośrednio do systemu marketing automation.

praca call center

Podsumowując schemat graficzny, użytkownik przychodząc na landing page, zostawia swoje dane (adres e-mail, nr telefonu itp.) i od tej chwili jesteśmy w stanie go monitorować. Informacje są zapisywane w systemie SALESmanago, kierowane są do call center, które dzięki możliwości zmonitorowania aktywności danego użytkownika może wykonać automatyczną akcję – wysłać e-mail lub sms, dzięki czemu zwiększają się szanse na sprzedaż naszego produktu.

Ostatnim etapem jest nawiązanie rozmowy bezpośredniej z użytkownikiem, a dzięki zgromadzonym informacjom pracownik call center jest zdecydowanie lepiej przygotowany do rozmowy. W konsekwencji w systemie zaznaczona zostanie informacja o tym, czy sprzedaż została sfinalizowana i czy użytkownik został przypisany do konkretnej kampanii sprzedażowej.

Co zyskujemy dzięki połączeniu działań generowania leadów na landing page’u z pracą call center?

Wszystkie informacje zapisywane są w jednym miejscu, dzięki czemu wszyscy na bieżąco znają danego użytkownika, wykonane przez niego akcje, aktywność, historię. To pozwoli nam na optymalizację naszych działań.

Musimy pamiętać, że w kampaniach sprzedażowych istotne jest to, ile leadów zostało wygenerowanych, ale tak naprawdę głównym celem jest określenie poziomu sprzedaży, którą osiągnęliśmy.

Marketing Automation w Twojej firmie
NetResearch.pl wdraża i optymalizuje rozwiązania Marketing Automation dla firm z branży B2B i B2C.          Skorzystaj z naszej oferty →

, , , , , ,