Go to Top

Landing page – jak go stworzyć?

Jak stworzyć landing pageW ostatnim artykule dowiedzieliśmy się, jak za pomocą landing page’y przedstawić ten sam produkt na dwa różne sposoby, dopasowane do innych grup odbiorców. Pozostaje jednak pytanie, jak dobrze skonstruować stronę docelową, żeby spełniała swoją rolę.



  1. Zrób to sam. Jednym z czterech sposobów na stworzenie landing page’a, jest zrobić go samodzielnie. Większość właścicieli serwisów internetowych ma dostęp do systemu CMS, który zarządza stroną. Posiadając talent graficzny, zmysł estetyczny i zdolności copywriterskie można z powodzeniem zrobić dobrze funkcjonujący, ładny landing page.
  2. Skorzystaj z usług specjalistów. Kolejnym sposobem na zrobienie strony docelowej jest zlecenie jej wykonania specjalistycznej zewnętrznej firmie, np. Netresearch.pl :) . Stworzy ona odpowiednie landing page i dostarczy kilka projektów klientowi do testów.
  3. Szablony. Następnym rozwiązaniem jest zakup template’u. Kilka serwisów, zarówno polskich, jak i zagranicznych oferuje tego typu szablony do landing page’y. Jego koszt nie jest wysoki. Zamyka się w ok. 10 dolarach, czyli w przeliczeniu 40 złotych. Za tę kwotę otrzymujemy ładnego html’a, czasem nawet zrobionego w modelu responsive design, czyli dopasowującego się do każdej rozdzielczości, na różnych urządzeniach, laptopach, tabletach, telefonach, itd. Taki szablony należy tylko skonfigurować, pozostawiając te bloki, które chcemy mieć na stronie i wstawić pożądany tekst, zdjęcia, opisy.
  4. Software. Czwartym sposobem jest skorzystanie z gotowych narzędzi, czyli oprogramowania, dzięki któremu nawet bez znajomości tej html’a możemy „wyklikać” wygląd i funkcjonalność landing page’a. Można w ten sposób również wstawiać bloki tekstu i zdjęcia.

 

Przed decyzją o wyborze konkretnego rozwiązania na stworzenie stron docelowych swojego serwisu, warto zadać sobie 3 pytania.

Co chcę zrobić i jak ma przebiegać mój proces sprzedaży?

Należy zastanowić się w jaki sposób landing page i jego funkcjonalność będą dostosowane do mojego systemu handlowego. Czy chcę zbierać leady, kontakt do klienta, czy też dać mu możliwość wyboru produktów.

Wymyślając coś bardzo zaawansowanego i skomplikowanego raczej nie będziemy mieli możliwości skorzystania z szablonu, ani gotowego oprogramowania. Również zrobienie takiej strony samodzielnie będzie bardzo trudne, więc pozostanie tylko zlecenie stworzenia landing page’a profesjonalnej firmie.

 

Jaki jest mój budżet? Oraz: Na kiedy ma być stworzony landing page?

Jeśli zależy nam na czasie, najprostszym i najtańszym rozwiązaniem będzie ściągnięcie gotowego szablonu i dostosowanie go do własnych potrzeb. Nie musi być to doskonałe narządzie, jednak na obecną chwilę, będzie spełniać nasze oczekiwania.

 

Te pytania znacznie pomogą we właściwym doborze metody na stworzenie odpowiedniego landing page’u.

, , , , , , , ,