Go to Top

Marketing Automation pomaga w personalizacji treści

Marketing Automation pozwala odpowiedzieć na pytania nie tylko o to, kim jest użytkownik strony, ale także co znajduje się w kręgu jego zainteresowań. Analiza historii aktywności i odwiedzin dostarczy danych, które mogę okazać się niezbędne w komunikacji z klientem.

 

marketing automation personalizacja treści wstęp

 

Dzięki Marketing Automation możemy monitorować działania użytkownika na stronie. Dzięki temu dowiadujemy się, które podstrony odwiedzał, jakie mailingi czytał, którymi działami był bardziej zainteresowany oraz jakie materiały pobrał a z czasem na podstawie tych danych zaczyna powstawać historia aktywności danego klienta. Ta wiedza to bezcenny zasób dla marketingowca, ponieważ można go wykorzystać przy personalizacji oferty, która będzie do niego wysyłana lub pokazywana bezpośrednio na stronie!

Zobaczmy jak za pomocą kilku prostych kroków możemy stworzyć proces prezentowania i wysyłania personalizowanych treści.

 

jak przebiega proces  personalizacji treści

 

 personalizacji treści za pomocą Marketing Automation krok po kroku

Pierwszym i podstawowym krokiem w procesie tworzenia personalizowanych treści jest zakup dostępu do Marketing Automation najlepiej u nas w NetResearch.pl:)

Następnie należy dodać krótki kod w Java Scripcie do każdej strony serwisu gdzie chcemy monitorować użytkowników. Czyli nie musimy tego kodu umieszczać wszędzie!

Kolejne działania dotyczą integracji formularzy, czyli połączenia formularzy do generacji leadów czy zapisu do newsletterów lub biuletynów, za pomocą API. Tu od razu powiemy, że jeśli dane z waszych formularzy przesyłacie do jakiegoś innego systemu np: CRM albo e-mail marketing to nie musicie z tego rezygnować. Wystarczy że część przesłanych danych skopiujecie i prześlecie do systemu Marketing Automation.

Ważnym etapem w tworzeniu personalizowanych treści, jest tagowanie stron czyli każdej stronie lub grupie stron należy przypisać odpowiednie tagi. Robimy to aby potem wiedzieć jakimi działami czy stronami użytkownik był zainteresowany.

 

 personalizacji treści za pomocą Marketing Automation krok po kroku

Następnym krokiem jest dodanie bazy mailingowej do Marketing Automation, dzięki której, można rozpocząć wysyłanie wiadomości. Dodanie bazy może odbywać się za pomocą zwykłego pliku CSV lub za pomocą API. Najszybszy i bez pomocy IT jest oczywiście sposób pierwszy. Następnie powinniśmy przygotować mailing, który będzie wysłany do bazy emailowej i wysłać mailing. W tym momencie wszystkie osoby, które przyjdą na z mailingu na serwis zaczynają być monitorowane. Oczywiście możemy też połączyć system z naszą stroną tak żeby nie trzeba było wysyłać maila żeby użytkownik był monitorowany. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla branży B2B.

Kolejnym elementem procesu tworzenia personalizowanych treści jest analizowanie zachowań użytkowników w serwisie. Na podstawie mailingów system bada ruch użytkowników, zbierając informacje o upodobaniach potencjalnych nabywców.

Następnym etapem jest tworzenie dynamicznych treści skierowanych do użytkowników. Są one konstruowane na podstawie zainteresowań potencjalnych klientów. Sposób tworzenia takich mailingów jest prosty ponieważ mailing się odpowiednio programuje za pomocą odpowiedniego języka skryptowego. Oczywiście nasza firma wykonuje też taką usługę dla naszych klientów, którzy chcą się skupić na swoim biznesie a sprawy techniczne zostawić nam.

Takie podejście wpływa to bezpośrednio na wzrost sprzedaży!

personalizacja treści przez Marketing Automation działa

 

Podobny zabieg zastosować można na stronie inetrenetowej. Jeśli znam zainteresowania klienta, mogę w pewnych miejscach pokazać treści, które będą adekwatne do jego historii przeglądania! Dzięki takim działaniom strona przestaje być wyłącznie miejscem ekspozycji produktów wybranych przez sprzedawcę, ale staje się rodzajem spersonalizowanego katalogu, kładącego nacisk na oczekiwania konkretnego klienta.

 

dlaczego warto personalizować treści

 

Dzięki Marketing Automation każdy użytkownik może mieć przywilej podejścia indywidualnego. Na mailową skrzynkę spływają informacje skrojone pod jego oczekiwania, a eksponowane na stronie informacje będą adekwatne do jego zainteresowań. Te działania prowadzić można na dużą skalę i dla wielu klientów. Należy zapamiętać, że wiedzę o upodobaniach można wykorzystać w: mailach promocyjnych, komunikatach SMS, pracy Call Center, targetowanych treściach, biuletynach oraz w kampaniach sprzedażowych.

Marketing Automation umożliwia tworzenie personalizowanych treści. Ich znaczenie jest niezwykle ważne, ponieważ interesujące komunikaty, zgodne z upodobaniami potencjalnych klientów, wpływają na wzrost sprzedaży.

 

Marketing Automation w Twojej firmie
NetResearch.pl wdraża i optymalizuje rozwiązania Marketing Automation dla firm z branży B2B i B2C.          Skorzystaj z naszej oferty →

, , ,