Go to Top

SEO jako najbardziej efektywne źródło konwersji

content is king seoSerwis Marketing Sherpa zapytał ponad 1500 osób związanych z marketingiem co działa w marketingu off i online. Celem było dowiedzenie się, jakie działania marketerzy uznają za najbardziej efektywne (poziom skuteczności: bardzo efektywne / średnio efektywne / nieefektywne) w kontekście konwersji.

Z analizy przeprowadzonych badań wynika, że marketerzy, którzy zajmują się promocją B2B zdecydowanie stawiają na wartościowy kontent. Dla ponad połowy przebadanych jest to kwestia najistotniejsza i jak widać nadal „content is a king”. Dzięki zwiększeniu ilości i jakości treści na serwisie (obojętnie czy to jest portal internetowy czy e-commerce) skutecznie zwiększamy szansę na wyższą pozycję w wyszukiwarce Google.

Przy kwestii treści warto również mieć na względzie zintegrowanie serwisu ze strategią marketingową i SEO, którą warto przygotować sobie tworząc własny serwis www. Taka strategia pozwoli na przygotowanie spójnych działań marketingowych i dzięki niej unikniemy rozdźwięku związanego postrzeganiem naszej firmy.

Kolejno wymienione są kwestie, które można łatwo i szybko możemy wdrożyć samodzielnie na naszej stronie www. Zgodnie z przywołaną wcześniej strategią optymalizujemy: tytuł, słowa kluczowe, metatagi, zwracamy uwagę na budowę linków.

Zwraca uwagę także pozycja blogowanie – ściśle powiązana z pozyskiwaniem wartościowego kontentu. Blogowanie dla 30% marketerów jest bardzo efektywnym działaniem, a dla kolejnych 48% też w jakiś sposób efektywne. Można więc zauważyć, że właśnie w prowadzeniu często aktualizowanego bloga jest duży potencjał, o którym warto pamiętać i wykorzystać go. Bo oprócz treści, które taki blog nam dostarczy – głównym jego zadaniem jest stworzenie wokół naszej firmy społeczności zainteresowanej naszymi produktami – co w przyszłości na pewno przełoży się na konwersję.

Czy planujecie w najbliższym czasie którekolwiek z tych dzialań?

źrodło: marketingsherpa.com

, , , ,